Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Dziecka w średniowiecznym grodzie

       Z okazji Dnia Dziecka rodzice uczniów klas 1 -2 przygotowali dla swych pociech niespodziankę. Z samego rana dzieci wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Wielunia.

     Pierwsze kroki skierowaliśmy do Muzeum Ziemi Wieluńskiej.Kustosz muzeum Pan Tomasz Spychała przybliżył w niezwykle barwny i przystępny sposób   życie codzienne wsi wieluńskiej na przełomie XIX i XX wieku. Następnie obejrzeliśmy wystawę ,,Średniowieczny Wieluń”, która była wstępem do wycieczki po mieście. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od miejsca szczególnie dla nas bliskiego- pomnika Jana Pawła II. Dowiedzieliśmy się, że Karol Wojtyła jako kardynał był w Wieluniu.

i koronował obraz Matki Boskiej Pocieszenia. Następnie przewodnik oprowadził nas po uroczych zakątkach miasta, opowiedział dzieje Wielunia w legendzie i zapisane na drzwiach Kolegiaty. Zatrzymaliśmy się również przed pomnikiem upamiętniającym ofiary wybuchu II wojny światowej. Wycieczkę po mieście zakończyliśmy na słodko, zatrzymując się w jednej z cukierni. Następnie udaliśmy się do figloraju w pobliskiej Rudzie. Bawiliśmy się wyśmienicie.

       Dzień Dziecka był bardzo udany, na długo zapadnie w pamięci naszych milusińskich. Dziękujemy rodzicom za sfinansowanie wyjazdu.