Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

RAJD PAMIĘCI

8 listopada br. mimo brzydkiej pogody, w pochmurny i chłodny dzień, grupa harcerzy z drużyny Leśni Skauci z okazji Święta Niepodległości i przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych wyruszyła na rajd rowerowy - Szlakiem Pamięci.                                                                                                                                           

Rajd ten był szczególny, ponieważ w ten sposób harcerze chcieli uczcić poległych w obronie naszej Ojczyzny. Odwiedzili miejsca pamięci, o których zbierali informacje w czasie spotkań ze świadkami historii w ubiegłym roku szkolnym. Trasa rajdu prowadziła przez miejsca pamięci, takie jak pomnik Obrońców Mostu w Załęczu Wielkim, pomnik parzymieskiej Niobe oraz grób nieznanego żołnierza, który znajduje się na cmentarzu w Parzymiechach. Harcerze w tych szczególnych miejscach pamięci zapalili znicze i przypomnieli ich bolesną historię. Trasa rajdu wyniosła ok. 20 km.