Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Harcerze z drużyny Leśni Skauci z Betlejemskim Światełkiem Pokoju u Wójta Gminy Pątnów Jacka Olczyka

„W Tobie jest światło” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Już po raz dwudziesty siódmy polscy harcerze i harcerki będą strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.

Patrol BŚP z załęczańskiej drużyny w składzie: drużynowa J. Mencfel, zastępowi J.Drab i P. Ignasiak oraz dh. K. Kukuła rozpoczęli swoją sztafetę ze światełkiem od gospodarza gminy, przekazując na jego ręce Betlejemskie Światełko Pokoju.

Wszystko zaczyna się na początku grudnia w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. To tutaj od płonących lamp oliwnych zabierane jest światło. Samolotem zostaje przetransportowane do Wiednia, gdzie ma miejsce uroczyste przekazanie europejskim organizacjom skautowym. Po odebraniu ognia przez harcerzy od Słowaków, jeszcze w tym samym dniu trafia ono do Zakopanego, Krakowa i na Jasną Górę.

W tym momencie światło rozpoczyna swoją wędrówkę po całej Polsce, która trwa aż do Wigilii.

SB2017 1   SB2017 2