Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rappedagogia w Załęczu Małym

Warsztaty lub szkolenia organizowanie dla uczniów są według nich stratą czasu. Nudne i niewarte uwagi. Tym razem było zupełnie inaczej, a to za sprawą Dobromira Makowskiego- pedagoga, nauczyciela wychowania fizycznego oraz autora projektu Rappedagogia. Prowadzący jest także założycielem fundacji Młodzi dla Młodych. Od siedmiu lat wspiera szkoły w realizacji projektów profilaktycznych.

W spotkaniu z pedagogiem , które odbyło się 10 kwietnia, uczestniczyli uczniowie klas VI-VII oraz II-III gimnazjum. Z uwagą i wzruszeniem słuchali świadectwa Dobromira Makowskiego. Wychowywał się w domu dziecka, jako młody człowiek przedawkował narkotyki i omal nie umarł. Jego bliscy również borykali się z uzależnieniami, ale nie mieli tyle szczęścia. W godzinnym wystąpieniu, przeplatanym rapowaniem, przekazał uczniom wiele cennych uwag, dotyczących życia w zgodzie z własnym sumieniem, najwyższymi wartościami. Uzmysłowił słuchaczom, jak piękne może być życie, w którym nie ma miejsca na narkotyki, alkohol, pornografię czy przemoc fizyczną. Tak wiele zależy od tego, którą drogą młodzi podążą.

Po spotkaniu uczniowie podzielili się swoimi wrażeniami. Oto wypowiedzi niektórych osób:

-„ To spotkanie bardzo mi się podobało. Nauczyło mnie, że prawdziwi koledzy powinni mnie odciągać od złego”.

- „ Bardzo miło zaskoczyło mnie to spotkanie. Pan Dobromir dał mi wiele do myślenia. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze go spotkam, ponieważ on wpłynął na moje zamiary na przyszłość”.

- „ Pan Dobromir uświadomił nam, jak wygląda nasze zachowanie oraz dał do zrozumienia, które wartości są naprawdę ważne w życiu”.

- „ Było fajnie. Dał mi porządną lekcję życia”.

-„ Dzięki spotkaniu wiem , że mogę zmienić się na lepsze, a przynajmniej spróbować…”

- „ Uważam, że to spotkanie było super. Cieszę się , że ktoś w taki sposób opowiedział o swoim życiu”.

- „ Bardzo ciekawy człowiek. Myślę , że zmienił życie niejednego człowieka”.

- „Pan Dobromir nie „owijał w bawełnę”, tylko mówił wszystko wprost. Jego przekaz był konkretny. Potrafił dotrzeć do każdego”.