Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Na tropie zabytków i przygody

Cudowne dwa dni czerwcowe spędzili nasi uczniowie z klas IV-VII szkoły podstawowej i II gimnazjum. Wycieczka po małopolskiej ziemi odbyła się w dniach 14-15 czerwca. Na jej uczestników czekało mnóstwo atrakcji.

Na początku zwiedzono Pieskową Skałę. Tamtejszy zamek robi ogromne wrażenie, podobnie jak Maczuga Herkulesa. Następnie  spacer po Ojcowskim Parku Narodowym. Sporo emocji dostarczyło zwiedzanie Jaskini Nietoperzowej. Ostatnim punktem zwiedzania w tym dniu był Kraków. I tu również wiele atrakcji. Przewodnik rozpoczął od pokazania kościoła Mariackiego oraz wysłuchania hejnału z wieży mariackiej. Nie obyło się bez braw dla trębacza. Potem pomnik Mickiewicza, Sukiennice i kościół św. Wojciecha. Wszędzie zwiedzającym towarzyszyły gołębie. Przewodnik pokazał grupie także Collegium Maius oraz Collegium Novum.  Podziw wzbudził okazały Wawel. Tam zatrzymano się przy pomniku Jana Pawła II – patrona szkoły. Na zakończenie smok wawelski, który zionął ogniem. Nocleg odbył się w pięknym krakowskim hotelu.Na drugi dzień zwiedzanie rozpoczęło się od przejazdu do Łagiewnik i odwiedzenia dwóch sanktuariów. Pierwszym było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – tu podążono śladami siostry Faustyny Kowalskiej. Następnie wizyta w przepięknej świątyni i wieża widokowa, na którą niektórzy weszli, a niektórzy wjechali windą, by podziwiać panoramę Łagiewnik. Drugie to Sanktuarium św. Jana Pawła II. To świątynia poświęcona patronowi naszej szkoły, w niej znajduje się płyta z grobu Jana Pawła II pochodząca z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Tu modlitwa i chwila zadumy. Z kolei przejazd do Wieliczki i zwiedzanie Kopalni Soli. Przejście podziemną trasą trwało około 2 godzin.  Każdy z uczestników wycieczki zakupił jakąś pamiątkę.

            Powrót do Załęcza Małego miał miejsce około godziny 21-ej. Zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy udali się do swoich domów.

Będzie co wspominać!