Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przygoda wzywa Nas…..

Dnia 21.05. 2019 roku grupa Krasnoludków oraz Pszczółek uczestniczyła w wycieczce do miejscowość Żarki, położonej niedaleko Częstochowy. Dla niejednych był to pierwszy samodzielny wyjazd bez rodziców, ale Nasze dzielne przedszkolaki spisały się na szóstkę. Dzieci wraz z Opiekunami miały możliwość zwiedzenia Multimedialnego Muzeum Rzemiosł Dawnych znajdującego się w odrestaurowanym młynie elektrycznym. Przewodnicy przybliżyli dzieciom jak dawniej wyglądała praca młynarza, szewca, czy też kołodzieja. Nasi milusińscy m.in. zapoznali się z procesem powstania mąki, tworzenia obuwia oraz powstawania beczki. Szukali myszki ukrytej w młynie oraz spróbowali swoich sił w mieleniu zboża na mąkę. Nie lada gratką okazała się dla dzieci beczka śmiechu oraz siedmiomilowy but.

Po wizycie w Muzeum udaliśmy się do pracowni artystycznej Etno na pyszne racuszki. Po posiłku przedszkolaki wzięły udział w warsztatach malowania drewnianych postaci z bajek. Było mnóstwo zabawy i uśmiechów, a pomalowane zabawki dzieci zabrały ze sobą do domu. To był wspaniały i pełen przygód dzień. Dzieci z wycieczki wróciły szczęśliwe i zadowolone dopytując się, kiedy następny wyjazd.

Fotorelacja w naszej galerii - zapraszamy.