Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Gorączka złota

3 czerwca 2019r. uczniów klasy piątej opanowała prawdziwa gorączka złota. Poszukiwania złota w Złotym Stoku rozpoczęli od zalanej wodą Sztolni Gertrudy, którą przemierzali na łodziach niemal w całkowitej ciemności. Następnie błądzili korytarzami kopalni, „Chodnikiem Śmierci”, aż trafili do pracowni szalonego alchemika. A  stamtąd  zeszli pod widowiskowy podziemny wodospad

 w Sztolni Czarnej pilnie licząc kolejne stopnie spiralnych schodów, by następnie w świetnych humorach wyjechać pomarańczowym tramwajem na powierzchnię. A tutaj niczym pionierzy szukali złota w wodzie. Osada górnicza okazał się także świetną atrakcją. Park ruchomych maszyn średniowiecznych – kierat, młyńskie koło, potężna kruszarka, żuraw, labirynt strachu i ….. chata kata. Na koniec pobytu w Złoty Stoku uczniowie odwiedzili park zabaw, a w nim: trampoliny, linowe piramidy i wspinaczka na niewielkie pagórki.

 To był cały dzień udanej zabawy, a jednocześnie nauki.