Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z wizytą w polskim sejmie !

Uczniowie, którzy w poprzednim roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, mieli okazję wziąć udział w niecodziennej wycieczce do Warszawy. 11 września 2019 r. nasza młodzież razem z kolegami ze szkół ościennych została  zaproszona  do zwiedzania polskiego sejmu. Wycieczkę ufundował poseł Paweł Rychlik, za co serdecznie dziękujemy.  Koordynatorem wyjazdu była pani A. Pawłowska z Zespołu Szkół Samorządowych im. Króla Wł. Jagiełły w Dzietrznikach. W Sejmie RP uczniowie oglądali wystawę „Wieluń Miastem Pokoju i Pojednania” zorganizowaną przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej. To ekspozycja historyczna, pokazująca zbombardowany Wieluń 1 września 1939 roku, ale też odnosząca się do wydarzeń współczesnych związanych z kolejnymi rocznicami wybuchu wojny z udziałem prezydentów RP. Uczniowie mogli także z galerii przysłuchiwać się obradom podczas 86.posiedzenia  Sejmu RP, zobaczyć pracę marszałka sejmu, zapoznać się z historią polskiego sejmowania, zasiąść w ławach poselskich, wziąć w ręce laskę marszałkowską, a nawet zjeść pyszny obiad w stołówce poselskiej. 

Następnym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście. Widzieliśmy Kolumnę Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, pomnik Syrenki, pomnik Małego Powstańca oraz Barbakan.