Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Realizacja projektu ekologicznego z dofinansowaniem WFOŚ i GW w Łodzi

www.zainwestujwekologie.pl

 

 

 

W roku szkolnym 2018/2019 szkoła kolejny raz przystąpiła do konkurs na dotację WFOŚiGW w Łodzi, którego celem było uwrażliwienie uczniów na stan najbliższego środowiska i edukację ekologiczną w zakresie racjonalizacji gospodarki odpadami i zapobiegania ich powstawaniu.

 

Placówka otrzyma na działania ekologiczne pt. „DalEKOwzroczna akcja – segregacja” w roku szkolnym 2019/2020 z zakresu ochrony środowiska dofinansowanie w kwocie 29 816,00zł, całkowity koszt zadania to 33 128,89 zł. Zaplanowane zadania w ramach projektu, wykształcą postawę troski, odpowiedzialności za naturę i uatrakcyjnią zajęcia, wykształcą postawę proekologiczną wśród uczniów naszej szkoły, ich rodzin oraz mieszkańców naszej małej ojczyzny. Bezpośredni kontakt z naturą pomoże każdemu uczniowi wyzwolić aktywność twórczą, a przede wszystkim dać wiele radości i satysfakcji. Zaplanowane zadania zachęcą ucznia do samodzielnego odkrywania świata przyrody oraz oceny stanu otaczającego nas środowiska, obserwacji zmian, jakie w nim zachodzą pod wpływem nie zawsze pozytywnych działań człowieka.