Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

I dzień wiosny - podsumowanie programu profilaktycznego "W poszukiwaniu ósmej barwy tęczy".

W dniu 21 marca w naszej szkole świętowaliśmy dwa święta: I dzień wiosny oraz uroczyste podsumowanie programu profilaktycznego dla szkoły podstawowej "W poszukiwaniu ósmej barwy tęczy".

 Jedna grupa uczniów przygotowywała marzanny na pożegnanie zimy (klasy IV, V, VI przygotowały po jednej) oraz gaika (klasa III), inna grupa przygotowywała zdrowe posiłki (sałatki warzywne i owocowe, kanapki, galaretki owocowe i soki) na górnym korytarzu. Jednocześnie na korytarzach szkolnych wywieszone zostały prace plastyczne oraz prace polonistyczne związane z realizacją programu.

Po dokonaniu spalenia marzann i pożegnania zimy, na dolnym korytarzu odbyła się I część występu artystycznego: przedstawienie klas młodszych. Po nim odbył się porywający wykład-pogodanka z elementami interakcji z dziećmi. Zajęcia te przygotowane i przeprowadzone zostały przez pracownika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji. Następnie posiłek i poczęstunek na górnym korytarzu (sok cieszyl się największym wzięciem). II część występów to pokaz muzyczny oraz występy klas IV - VI. Na koniec ognisko i pieczenie kiełbasek - pogoda na szczęście dopisała.