Czekali ponad 70 lat, aby usłyszeć \"DZIĘKUJĘ - PAMIĘTAM\"... DOŁĄCZYSZ DO NAS I WYŚLESZ KARTKĘ? https://bohateron.pl/wyslij-kartke/wyslij-kartke-online/ Proszą o pamięć, ale potrzebują też wsparcia. Dzięki wypracowanemu przez ostatnie lata zaufaniu, coraz częściej nie wstydzą się prosić o pomoc dla siebie i kolegów. # ...

Na zdjęciu praca Big Ben, na którym zaprezentowane są najbardziej popularne skróty internetowe.

W świecie Internetu zasady pisowni są przestrzegane znacznie rzadziej, a miejsce pełnych zwrotów coraz częściej zastępują skróty. Poznając je możemy skuteczniej komunikować się w języku angielskim w nowoczesnym świecie. Dlatego też uczniowie klas VII i VIII zaprezentowali najbardziej popularne skróty z języka angielskiego w możliwie najciekawszej formie. Uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią oraz kreatywnością prezentując skróty na przykład na angielskich budowlach, jak Big Ben czy London Eye.  Prace zostały wyeksponowane na głównym korytarzu dla całej społeczności szkolnej, zachęcając  do ich czytania i jednocześnie zapamiętywania. Są one bowiem podstawą sprawnej komunikacji.  Zarówno laureaci, jak i pozostali uczniowie otrzymali za swoje prace punkty z zachowania oraz atrakcyjne nagrody.

Opracowała Katarzyna Janeczek

Zdjęcia na naszym Fanpage

znaczek logo pielgrzymki.

20. Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, w jubileuszowym roku 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, odbyła się w czwartek, 8 października na Szczycie jasnogórskim. Naszą szkołę reprezentowała delegacja z Panią Dyrektor i Panią Katechetką na czele.

Centralnym punktem pielgrzymowania była Msza św., której na jasnogórskim Szczycie o godzinie 11.00 przewodniczył bp Antoni Długosz, biskup senior z Częstochowy. Eucharystię koncelebrował ks. Zbigniew Kras, kapelan prezydenta RP Andrzeja Dudy, oraz liczni duszpasterze i katecheci szkół.

W homilii bp Antoni Długosz przybliżał dzieciom i młodzieży postać św. Jana Pawła II. „Dziś kochani, w 100. rocznicę urodzin, Ojciec Święty staje przed nami i mówi do was: cieszę się, że patronuję waszym szkołom. Skoro jestem patronem waszych szkół, to w szczególny sposób żyjcie moimi katechezami, tymi prawdami, jakie przekazywałem przez 27 lat posługi w Jezusa Kościele”.

Na zakończenie Mszy św. młodzież zawierzyła społeczność szkół im. Jana Pawła II Matce Bożej.

Kilka zdjęć z pielgrzymi można zobaczyć na naszym Fanpage.

Źródło tekstu i zdjęć: Biuro prasowe Jasnej Góry