2 października 2020 r. szlaki turystyczne zawiodły uczniów klasy siódmej i ósmej w tajemnicze Góry Sowie. Na początku słonecznego dnia uczestnicy wycieczki zdobyli kolejny polski szczyt- Wielką Sowę (1015 m n.p.m.), na którą prowadziły malownicze, leśne ścieżki. Po krótkim odpoczynku i pamiątkowym zdjęciu wdrapali się na taras wieży widokowej ( kolejne 25 m), niegdyś zwanej wieżą Bismarcka. A później, szybkie, wymagające zejście czerwonym szlakiem do Rzeczki, by stamtąd dotrzeć do Osówki – podziemnego miasta Hitlera. Ta trasa turystyczna w kompleksie Osówka to system betonowych korytarzy, umocnień i hal, które budowano na ogromną skalę od 1943 roku, przy wykorzystaniu robotników oraz więźniów z obozu Gross-Rosen. Wyrobiska są częścią kompleksu "RIESE" - największej kwatery Hitlera nie tylko na Dolnym Śląsku lecz w całej Rzeszy. Z pewnością tajemnicze obiekty Gór Sowich pojawią się jeszcze w programach naszych wycieczek.