20. Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, w jubileuszowym roku 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, odbyła się w czwartek, 8 października na Szczycie jasnogórskim. Naszą szkołę reprezentowała delegacja z Panią Dyrektor i Panią Katechetką na czele.

Centralnym punktem pielgrzymowania była Msza św., której na jasnogórskim Szczycie o godzinie 11.00 przewodniczył bp Antoni Długosz, biskup senior z Częstochowy. Eucharystię koncelebrował ks. Zbigniew Kras, kapelan prezydenta RP Andrzeja Dudy, oraz liczni duszpasterze i katecheci szkół.

W homilii bp Antoni Długosz przybliżał dzieciom i młodzieży postać św. Jana Pawła II. „Dziś kochani, w 100. rocznicę urodzin, Ojciec Święty staje przed nami i mówi do was: cieszę się, że patronuję waszym szkołom. Skoro jestem patronem waszych szkół, to w szczególny sposób żyjcie moimi katechezami, tymi prawdami, jakie przekazywałem przez 27 lat posługi w Jezusa Kościele”.

Na zakończenie Mszy św. młodzież zawierzyła społeczność szkół im. Jana Pawła II Matce Bożej.

Kilka zdjęć z pielgrzymi można zobaczyć na naszym Fanpage.

Źródło tekstu i zdjęć: Biuro prasowe Jasnej Góry