17 lutego 2021 r. w Publicznym Przedszkolu w Załęczu Małym odbyły się warsztaty plastyczne zorganizowane w ramach realizacji projektu ekologicznego „ EKOdzieci kontra śmieci” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Zajęcia w dwóch grupach wiekowych prowadzone były przez pracownika Ośrodka ,,Świat Przygód” z Łodzi.

Dzieci podczas warsztatów został zaznajomione z sortowaniem śmieci, linią sortowniczą, zagospodarowaniem odpadów, odzyskiwaniem surowców i przekazywaniem ich dalej do recyklingu. Następnie samodzielnie posegregowały odpady i śmieci do odpowiednich pojemników. Na koniec każdy przedszkolak własnoręcznie ozdobił torbę płócienną farbami. Nie lada wyzwaniem dla przedszkolaków okazały się ogromne puzzle, które wszyscy razem ułożyli.

Kolejne działania ekologiczne przybliżyły dzieci i uświadomiły je, jak ważne w naszym życiu jest sortowanie śmieci.