Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt edukacyjny "Lepsza szkoła"

Kategoria: Projekty Opublikowano: poniedziałek, 02 listopad 2015 Andrzej Hampel

Nasza szkoła od roku szkolnego 2015/2016 uczestniczy w programie "Lepsza szkoła". Realizacja projektu opiera się na dwóch programach:

  • Próbny sprawdzian
  • Sesje z plusem

Próbny sprawdzian adresowany jest do klasy VI. Uczniowie, wspólnie z dziesiątkami tysięcy uczniów w całej Polsce, rozwiążą próbny test egzaminacyjny, po teście będzie istniała możliwość porównania wyników poszczególnych uczniów i całej klasy z wynikami szkoły, województwa i całej Polski. Zobaczymy, czy wyniki ucznia są słabe, przeciętne, czy też wysoko ponad średnią i które z typów zadań sprawiają mu najwięcej trudności, dowiemy się, nad czym jeszcze trzeba popracować. Termin badania: późna jesień, wyniki: początek roku kalendarzowego.

Sesje z plusem to ogólnopolski program badający kompetencje matematyczne uczniów w szkole podstawowej dla klas IV, V i VI. Uczniowie, wspólnie z dziesiątkami tysięcy uczniów w całej Polsce, będą rozwiązywać standaryzowane testy „na wejście”, w połowie i na końcu roku szkolnego. Po każdym teście będzie istniała możliwość porównania wyników poszczególnych uczniów i całej klasy z wynikami szkoły, województwa i całej Polski. Zobaczymy, czy wyniki ucznia są słabe, przeciętne, czy też wysoko ponad średnią i które z typów zadań sprawiają mu najwięcej trudności. Zawsze będzie gotowy materiał do prezentacji wyników.