Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ognisko klasowe

Kategoria: Rodzice Opublikowano: poniedziałek, 05 październik 2015 Andrzej Hampel

W dniu 30 września Rada Rodziców klasy VI przygotowała dla klasy ognisko. Miejsce spotkania - posiadłość pani Danuty P. na Kałużach. W pierwszym etapie wyruszyliśmy grupą uczniów z Załęcza Małego, ze szkoły wraz z dwoma opiekunami - rodzicami panią Ania K. oraz Agatą K. W Załęczu Wielkim dołączyła grupa Załęcza Wielkiego i w dwóch grupach: pierwsza dziewcząt druga chłopców wyruszyliśmy część asfaltem, część leśną drogą w kierunku miejsca docelowego.

Piękna posiadłość i wielki ukłon w stronę gospodarzy, że pozwoliła nam "szwendać się" po swoim terenie i naruszać prywatność osób ją zamieszkających.

Gospodyni zdobyła atrakcyjne nagrody dla uczestników konkursów, które zostały przez nią wymyślone i wraz z obecnymi rodzicami (był również pan przewodniczący Rady Rodziców klasy VI oraz mama uczennicy Angeliki) sprawnie przeprowadzili kilka konkursów z nagrodami. "Nadmuchanie balonu", "obieranie jabłka z jak najdłuższą skórką", "wyścigi w workach" - uczestnicy mogli się wykazać.

Nie zabrakło również wspaniałego poczęstunku: pieczony ziemniak w folii, kiełbaska z grilla, szarlotka, lody, dodatki do pieczonego ziemniaka czy kiełbasy. Nie zabrakło uwielbianych przez uczniów soków, słodyczy i innych "chrupek".

Dzieci dodatkowo bawili się piłką nożną, grali w chowanego czy w końcu w rugby na trawie.

Było wspaniale, dzieci zachwycone nie chciały wracać do domu -  impreza bardzo udana.

Bardzo dziękujemy zaangażowanym rodzicom za organizację i uczestnictwo w tej ważnej uroczystości klasowej.