Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pedagog szkolny

Ogólnopolska kampania społeczna!

Kategoria: Pedagog szkolny
Opublikowano: piątek, 24 styczeń 2020
Martyna Plewa

Już po raz 2, przy współpracy z Fundacją Dbam o Mój Z@sięg, realizowaliśmy projekt, pt. „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”.  

W związku z kampanią dzieci z naszego przedszkola i szkoły wysłuchały, pogadanki jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim kultywowanie tradycji pisania kartek. Celem akcji było również zwrócenie uwagi dzieci, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyły media cyfrowe. Wszyscy uczniowie otrzymali kartki świąteczne, które mogli wraz z rodzicami wysłać do swoich bliskich.

Wszystkim gorąco dziękuję za zainteresowanie kampanią oraz aktywny udział w akcji „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”. 

Program profilaktyczny "NOE"

Kategoria: Pedagog szkolny
Opublikowano: wtorek, 19 listopad 2019
Martyna Plewa

W odpowiedzi na zaproszenie, Pani Pedagog Elżbiety Pęcherz, wraz z uczniami klas VII i VIII, w dniu 4 listopada wybraliśmy się na projekt profilaktyczny do ZSS w Pątnowie. Projekt „NOE” realizowany był przez grupę POPLON i poruszał zagadnienia z zakresu profilaktyki uzależnień dla młodzieży. Celem spotkania było obalenie mitu o powszechnej chęci picia i niemożności ułożenia kontaktów z rówieśnikami bez alkoholu, a także uświadomienie ryzyka, jakie ponosi młody człowiek sięgając po używki. Program składał się z trzech części. Podczas pierwszej z nich „Prawdy”, prowadzący uświadamiali młodzież jakie są konsekwencje picia alkoholu i informowali o skutkach uzależnienia. W drugiej „Miłość” akcentowali wpływ środków zmieniających świadomość na relacje z innymi ludźmi. Natomiast część trzecia, „Wolność” rozwijała umiejętność odmawiania, asertywności, zachęcała do postawy abstynenckiej i podejmowania osobistych postanowień. Podczas każdej z części uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i na pewno na długo zapamiętają przesłanie realizatorów programu profilaktycznego „NOE”.

„Jutro jest... wtedy pochylisz się nad sobą 2.0”.

Kategoria: Pedagog szkolny
Opublikowano: wtorek, 29 październik 2019
Martyna Plewa

W dniu 24 października 2019 r. uczniowie klasy VIII wzięli udział w projekcie profilaktycznym pt. „Jutro jest... wtedy pochylisz się nad sobą 2.0”. Organizatorem spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu przy wsparciu Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Natomiast  autorem i wykonawcą był Pan Jarosław Wajk, który obecnie jest instruktorem terapii uzależnień, muzykiem, wokalistą, autorem tekstów, kompozytorem i byłym wokalistą zespołu Oddział Zamknięty. Przedsięwzięcie miało formę wykładu, przeplataną warsztatami połączonymi z elementami muzycznymi. Ideą spotkania było przekazanie młodym ludziom wiedzy na temat zgubnych skutków uzależnień oraz wskazanie jak można zerwać z nałogiem. Wokalista uczulał młodzież przed zażywaniem alkoholu, narkotyków, ukazywał jaką drogą należy pójść, aby poradzić sobie z problemami. Zwracał uwagę uczniów na wartości takie jak: miłość, wiara, które powinni w swoim życiu pielęgnować. Spotkanie na pewno pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów i zapamiętają na długo sentencje wypowiedziane przez znakomitego artystę jakim jest Jarosław Wajk.

„Policyjna Akademia Bezpieczeństwa 2019”

Kategoria: Pedagog szkolny
Opublikowano: środa, 23 październik 2019
Martyna Plewa

                   Niezmiernie miło nam poinformować, że uczniowie klasy drugiej:

Natalia Korbaczyńska i Bartosz Drab

zajęli III miejsce w powiatowym konkursie

„Policyjna Akademia Bezpieczeństwa 2019”.

Konkurs odbył się w dniu 22 października 2019 r. na sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu. Uczniowie musieli napisać test sprawdzający ich wiedzę o bezpieczeństwie na drodze, w domu, czy nad wodą, a następnie zaprezentować swoje siły w turnieju przeszkód. W zmaganiach brały udział, aż 22 szkoły, co podkreśla rangę sukcesu naszych uczniów.

Gratulujemy, a zarazem jesteśmy bardzo dumni z Natalii i Bartosza i życzymy im dalszych sukcesów zarówno edukacyjnych jak i sportowych.

"Jabłko-cytrynka" Jak dobrze znamy zasady ruchu drogowego?

Kategoria: Pedagog szkolny
Opublikowano: wtorek, 22 październik 2019
Martyna Plewa

Już po raz kolejny, uczniowie naszej szkoły, mieli okazję uczestniczyć w działaniach edukacyjno-prewencyjnych w ramach akcji „Jabłko-cytrynka", która odbyła się w dniu 16 października 2019 r. Tym razem w akcji, przeprowadzonej przez funkcjonariuszy  wieluńskiej drogówki oraz przedstawicielkę fundacji „Bezpieczna droga”, wzięli udział uczniowie klasy V. Wspólne działania poprzedziła pogadanka, podczas której policjanci poinstruowali uczniów w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Następnie dzieci, obserwowały pracę policjantów, w nagrodę za wzorową postawę za kierownicą, nagradzały kontrolowanych jabłkiem, zaś za drobne przewinienia wręczały do wypicia sok z cytryny. W czasie kontroli policjanci przypominali o konsekwencjach jakie wiążą się z przekraczaniem dozwolonej prędkości, przewożenia dziecka poza fotelikiem ochronnym czy jazdą bez wymaganych dokumentów. Celem tych nietypowych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego oraz uczniom zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach.