Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Jabłko-cytrynka" Jak dobrze znamy zasady ruchu drogowego?

Kategoria: Pedagog szkolny Opublikowano: wtorek, 22 październik 2019 Martyna Plewa

Już po raz kolejny, uczniowie naszej szkoły, mieli okazję uczestniczyć w działaniach edukacyjno-prewencyjnych w ramach akcji „Jabłko-cytrynka", która odbyła się w dniu 16 października 2019 r. Tym razem w akcji, przeprowadzonej przez funkcjonariuszy  wieluńskiej drogówki oraz przedstawicielkę fundacji „Bezpieczna droga”, wzięli udział uczniowie klasy V. Wspólne działania poprzedziła pogadanka, podczas której policjanci poinstruowali uczniów w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Następnie dzieci, obserwowały pracę policjantów, w nagrodę za wzorową postawę za kierownicą, nagradzały kontrolowanych jabłkiem, zaś za drobne przewinienia wręczały do wypicia sok z cytryny. W czasie kontroli policjanci przypominali o konsekwencjach jakie wiążą się z przekraczaniem dozwolonej prędkości, przewożenia dziecka poza fotelikiem ochronnym czy jazdą bez wymaganych dokumentów. Celem tych nietypowych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego oraz uczniom zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach.