Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Jutro jest... wtedy pochylisz się nad sobą 2.0”.

Kategoria: Pedagog szkolny Opublikowano: wtorek, 29 październik 2019 Martyna Plewa

W dniu 24 października 2019 r. uczniowie klasy VIII wzięli udział w projekcie profilaktycznym pt. „Jutro jest... wtedy pochylisz się nad sobą 2.0”. Organizatorem spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu przy wsparciu Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Natomiast  autorem i wykonawcą był Pan Jarosław Wajk, który obecnie jest instruktorem terapii uzależnień, muzykiem, wokalistą, autorem tekstów, kompozytorem i byłym wokalistą zespołu Oddział Zamknięty. Przedsięwzięcie miało formę wykładu, przeplataną warsztatami połączonymi z elementami muzycznymi. Ideą spotkania było przekazanie młodym ludziom wiedzy na temat zgubnych skutków uzależnień oraz wskazanie jak można zerwać z nałogiem. Wokalista uczulał młodzież przed zażywaniem alkoholu, narkotyków, ukazywał jaką drogą należy pójść, aby poradzić sobie z problemami. Zwracał uwagę uczniów na wartości takie jak: miłość, wiara, które powinni w swoim życiu pielęgnować. Spotkanie na pewno pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów i zapamiętają na długo sentencje wypowiedziane przez znakomitego artystę jakim jest Jarosław Wajk.