Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Program profilaktyczny "NOE"

Kategoria: Pedagog szkolny Opublikowano: wtorek, 19 listopad 2019 Martyna Plewa

W odpowiedzi na zaproszenie, Pani Pedagog Elżbiety Pęcherz, wraz z uczniami klas VII i VIII, w dniu 4 listopada wybraliśmy się na projekt profilaktyczny do ZSS w Pątnowie. Projekt „NOE” realizowany był przez grupę POPLON i poruszał zagadnienia z zakresu profilaktyki uzależnień dla młodzieży. Celem spotkania było obalenie mitu o powszechnej chęci picia i niemożności ułożenia kontaktów z rówieśnikami bez alkoholu, a także uświadomienie ryzyka, jakie ponosi młody człowiek sięgając po używki. Program składał się z trzech części. Podczas pierwszej z nich „Prawdy”, prowadzący uświadamiali młodzież jakie są konsekwencje picia alkoholu i informowali o skutkach uzależnienia. W drugiej „Miłość” akcentowali wpływ środków zmieniających świadomość na relacje z innymi ludźmi. Natomiast część trzecia, „Wolność” rozwijała umiejętność odmawiania, asertywności, zachęcała do postawy abstynenckiej i podejmowania osobistych postanowień. Podczas każdej z części uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i na pewno na długo zapamiętają przesłanie realizatorów programu profilaktycznego „NOE”.