Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

Kategoria: Pedagog szkolny Opublikowano: środa, 26 luty 2020 Martyna Plewa

W naszej szkole 11 lutego 2020 r. obchodzony był  Dzień Bezpiecznego Internetu, który miał na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Podczas Dnia Bezpiecznego Internetu  udało się zrealizować profilaktyczne działania.

Uczniowie zostali zapoznani przez wychowawców, nauczycieli informatyki oraz pedagoga szkolnego o przebiegu akcji. W tym dniu w szkole zostały rozmieszczone plakaty, mówiące o realizacji programu.  Następnie wychowawcy wraz z pedagogiem szkolnym przeprowadzili  lekcję w klasach I-IV, która miała na celu podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat: szkodliwych treści, niebezpiecznych kontaktów oraz ochrony danych osobowych i wizerunku, a także zasady kulturalnego zachowania w Internecie. Natomiast starsi uczniowie wykonali prace plastyczne, które przestrzegają przed negatywnymi skutkami niewłaściwego korzystania z Internetu.

Uczniowie  mieli również okazję spotkać się z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji dzielnicowym p. Łukaszem Krzemieniem, który przybliżył uczniom skutki negatywnego korzystania z Internetu oraz przestrzegał przed konsekwencjami, które mogą spotkać uczniów w wyniku niewłaściwego korzystania z sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Internet to fajna rzecz, ale pamiętaj, że bezpieczeństwo najważniejsze jest!