Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szachy a profilaktyka

Kategoria: Uczniowie Opublikowano: czwartek, 30 marzec 2017 Małgorzata Sobiela-Woźniak

Zajęciami szachowymi  objęte są klasy pierwsze i drugie szkoły podstawowej. Dzieci uczące się grać w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się drewnianym wojskiem, uczą się i doskonalą swoje umysły. Grając w szachy, musimy przestrzegać pewnych określonych zasad i reguł. Każdy szachista musi więc wykazać się zdyscyplinowaniem, ale i wyobraźnią.  Dzieci mające styczność z szachami, zupełnie inaczej podchodzą do porażek. Zazwyczaj starają się rozwiązać określony problem i czynią to aż do skutku,  dzięki temu stają się bardziej konsekwentne i wytrwałe w dążeniu do celu. Gra w szachy doskonale rozwija pamięć i koncentrację, co w znacznym stopniu pomaga dzieciom w nauce w szkole.

Sudoku Online by mypuzzle.org