Logo Labolatorium

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organ prowadzący szkoły - Gmina Pątnów otrzymały od państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu nasi uczniowie będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie jest realizowane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

W ramach programu już dokonujemy projektów 3D, które pozwalają uczniom na wyzwalanie własnej kreatywności. Dostarczony sprzęt to: drukarka 3D wraz z filamentami, zestawy edukacyjne mikrokontrolerów, stacja lutownicza, zestawy do nauki kodowania i programowania (roboty Pies Raspberry wraz z akcesoriami, pies Kit Petoi Bittle, Robot JD Humanoid oraz Ohbot2.1 z oprogramowaniem do samodzielnego złożenia). Otrzymaliśmy również sprzęt audio-video : przenośną kamerę cyfrowę wraz akcesoriami, statywy fotograficzne, mikroporty, mikrofony, słuchawki, gimbal, aparat fotograficzny.

 zdjęcie drukarki 3d i robotów zmontowanych

 

Patroni projektu:

 Laboratorium Przyszłości - zakupów cd