Dzieci na występie dla strażaków

Nasze maluchy pamiętają o naszych dzielnych strażakach. Brały udział w Festynie Floriańskim zorganizowanym z okazji Dnia Strażaka w naszej miejscowości. Dziękujemy za różne atrakcje, nagrody za udział w konkursie.  Wszystkim  strażakom życzymy bezpiecznej służby, oraz wszelkiej pomyślności!

Miesiąc maj obfituje w święta narodowe, jest więc okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych. Przedszkolaki już w kwietniu przygotowywały się do powitania nowego miesiąca.

dzieci na przedstawieniu

W poniedziałek 21 marca  dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane w wiosenne barwy. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od gier i zabaw, prac związanych z tematyką pór roku. Najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego dzieci mogły pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie z  Marzanną, którą następnie pożegnały według tradycji. Wiosna zawita do nas na pewno.

Dzieci na występie z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Już od najmłodszych lat dzieci uczą się,  jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Wybraliśmy się też w multimedialną podróż, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Oczywiście nie zabrakło  prac plastycznych o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki również w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy budynku przedszkola, zasadziły nowe krzewy. Wszystkie dzieci zdobyły odznaki „Mały ekolog”.

Dzieci bawią się z zajączkiem

Zbliżają się Święta Wielkanocne- bawimy się wspólnie z przedszkolakami z Załęcza Małego z Zajączkiem.