Dzieci żegnają rok szkolny w przeszkolu

Jak co roku o tej porze sześciolatki opuszczają mury swoich ukochanych przedszkoli. To bardzo ważna chwila w życiu takiego małego człowieka, koniec pewnego etapu. To moment pełen wzruszeń dla rodziców, przecież do przedszkola kilka lat wcześniej zaprowadzili, pełni dumy i obaw, swoich malców. Z przedszkolem w Załęczu Wielkim żegnała się grupa siedmiu starszaków. Dla maluchów nadeszła pora wakacyjnego odpoczynku.

dzieci bawiące się na dworze

Z końcem maja, z okazji Dnia Dziecka, przedszkolaki z Załęcza Wielkiego pojechały do Ośrodka Harcerskiego „ Nadwarciański Gród”, aby tam uczestniczyć w „ spacerze ekologicznym”. Dzieci zwiedzały Ośrodek, amfiteatr, oczyszczalnię ścieków, ekologiczną kotłownię oraz płytę ogniskową „ Pod Włodkiem”.  Poznały rośliny typowe dla Załęczańskiego Parku Krajobrazowego oraz 160 – letnią lipę. Uczestnicy oglądali piec chlebowy i poznali technologię jego pieczenia.Największą atrakcję stanowiła dla maluchów przeprawa promem przez rzekę Wartę. Po półtoragodzinnym marszu na wszystkich czekało rozpalone ognisko, w którym dzieci mogły same upiec kiełbaski oraz chleb, herbata i soczki. Po obfitym i smacznym posiłku dzieciaki udały się na plac zabaw. Około godziny 14. 00 wraz z rodzicami wróciliśmy do przedszkola.

Dzieci bawiące się w Dzień Kobiet

                 ,, Dla mamy, pani, dla dziewczynek, 
                  W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
                  Każdego dnia dobry uczynek - 
                  To jest od chłopców upominek"
               

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym – jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach. Następnie  złożyli życzenia, wręczyli kwiaty oraz drobne upominki. Wybrali też super koleżankę. Cały dzień upłynął wszystkim w atmosferze radości, wzajemnego okazywania przyjaźni i szacunku.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego święta i wszystkim paniom  życzymy spełnienia marzeń.

spotkanie przedszkolaków

W kwietniu obchodzimy Dzień Ziemi, dlatego w przedszkolu realizowany był ,,Ekologiczny tydzień”. Ekologia to bardzo ważny temat, dlatego nasze przedszkolaki nie próżnowały. Aktywność dzieci była różnorodna. Za pomocą prezentacji wyruszyły w multimedialną podróż, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi oraz poznały zasady segregacji śmieci i recyklingu. Brały udział w konkursie ,,Nasza planeta Ziemia”, uczyły się piosenek i wierszy, wykonywały prace tematycznie związane z ekologią. Wokół przedszkola posprzątały śmieci i posadziły 3 krzewy. Działania te zostały podsumowane przyrzeczeniem "Przyjaciel Przyrody", na znak, którego każde dziecko odbiło swoją dłoń i obiecało dbać o ziemię oraz zachęcać do tego innych.

Dzieci bawią się na walentynkach

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

Walentynki w przedszkolu

 Poniedziałek, mroźny lutowy dzień  był dla przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia maluszki ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki, robiły ozdoby,  bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi serduszkami i balonami, spośród dzieci z przedszkola wybierały swoją walentynkę. Wspólnie przygotowały też pyszny deser. Każde dziecko otrzymało walentynkę i  lizaka w kształcie serduszka. Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych.

Wszystkim życzymy dużo miłości!