dzieci na rancho

Przedszkolaki bardzo lubią jeździć na wycieczki, można śmiało powiedzieć, że to mali podróżnicy. Nadszedł oczekiwany przez dzieci 14 czerwca. Właśnie w tym dniu grupa wyruszyła na wycieczkę na Ranczo Zagata. Na dzieci czekało moc atrakcji: mini zoo i karmienie zwierząt, przejazd kolejką, zabawy na dmuchańcach  i placu zabaw, grill z kiełbaskami. Dzieci mogły też zobaczyć dawne maszyny  rolnicze i  poznać klimat dawnej wsi. Czas spędzony na ranczu był bardzo udany.

Dzieci skadają życzenia mamom

,,Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,
Za to, że jesteś światełkiem w mroku,
Za to, że dni moje tęczą malujesz,
dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.”

26 maja to bardzo ważny dzień dla przedszkolaków, Dzień Mamy. Dzieci nie mogły zapomnieć o tym ważnym święcie.

Dzieci z marzanną

21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Przedszkolaki miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Barwnym pochodem z gaikami wróciliśmy do przedszkola. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

dzieci ubrane na zielono

Z okazji „Międzynarodowego Dnia Ziemi” w przedszkolu  został zorganizowany „dzień ekologiczny”. Był on w kolorach zielonym - ląd i niebieskim - woda. Maluchy rozpoczęły ten dzień od multimedialnej podróży, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. Dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, wykonały wspólnie  pracę plastyczną. Mogły też popisać się swoją wiedzą na temat ekologii w konkursie. Na koniec „dnia ekologicznego” maluchy pozbierały śmieci i zasadziły roślinki w swoim przedszkolnym ogrodzie.

dzieci na jasełkach

W tym roku  nie mogliśmy  złożyć życzeń świątecznych Rodzicom osobiście, zrobiliśmy to  w formie nagrania.