Dzieci śpiewają piosenki

W piękny zimowy  dzień, 8grudnia 2022 roku, miało miejsce uroczyste otwarcie naszego przedszkola po zakończeniu inwestycji ,,Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w Załęczu Wielkim” Modernizacja obiektu przedszkola znacząco wpłynęla na jego potencjał, a także  stała się wizytówką naszej wioski i gminy. Uroczystość, prowadzoną przez panią dyrektor rozpoczęto na placu przed budynkiem, gdzie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. Wreszcie przyszedł czas na popisy dzieci przedszkolnych. Występy maluchów spodobały się gościom i rodzicom. Rodzice, w podziękowaniu za nowe przedszkole przygotowali poczęstunek. Z kolei zestawy zabawek dla przedszkolaków przekazali pan wójt gminy Pątnów, poseł na sejm i panowie radni.  Piękna uroczystość przeszła do historii, a nowe przedszkole rozpoczęło nowy etap swojej działalności, tym razem w znakomitych warunkach lokalowych.

Mikołaj pozuje z przedszkolakami

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada dzieci uczyły się piosenek i wierszyków dla upragnionego gościa. Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały Mikołaja. Gość z Dalekiej Laponii wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Dzieci prezentowały się  przed Mikołajem, aby zasłużyć na prezenty. Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

Dzieci w barwach narodowych

,,Dziecko to taki patriota mały”- pod takim hasłem obchodziliśmy w przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości.  Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci  utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków charakterystycznych dla wybranych miast, wydarzeń  historycznych naszej ojczyzny. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Dzieci bawią się na andrzejkach

29 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu andrzejki. Dzieci w zaczarowanych strojach chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić, co je czeka. Przygotowane rekwizyty i dekoracje stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

dzieci stoją przy wozie strażackim

Środa 12 października była  dla przedszkolaków niezapomnianym dniem . Dzieci odwiedziły jednostkę PSP w Wieluniu. Mogły zobaczyć różnego rodzaju wozy strażackie oraz zapoznać się ze sprzętem, jakiego używają strażacy w swojej pracy. Przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa. Ogromną frajdą była przejażdżka wozem strażackim ,,na kogutach”. Później przedszkolaki radośnie spędziły czas w parku rozrywki Fun Zone-Park.  Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci wróciły do przedszkola.