Dzieci bawią się na walentynkach

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

Walentynki w przedszkolu

 Poniedziałek, mroźny lutowy dzień  był dla przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia maluszki ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki, robiły ozdoby,  bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi serduszkami i balonami, spośród dzieci z przedszkola wybierały swoją walentynkę. Wspólnie przygotowały też pyszny deser. Każde dziecko otrzymało walentynkę i  lizaka w kształcie serduszka. Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych.

Wszystkim życzymy dużo miłości!

 

dzieci z Mikołajem stoją przed choinką

Na początku  grudnia zapukał do okien naszego przedszkola niezwykły, długo oczekiwany gość- Mikołaj. Wywołał wielką radość na twarzach dzieci. Mikołaj został gorąco przyjęty. Przyniósł dzieciom wory prezentów i list. Dzieci z ogromną radością zaprosiły  Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo, bardzo  grzeczne!

Dziękujemy Mikołajowi i jego pomocnikom za wspaniałe prezenty.

Stojące dzieci w trakcie uroczystości niepodległosciowej

Od najmłodszych lat przedszkolaczki uczą się, jak być prawdziwymi Polakami. Wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na galowo, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane własnoręcznie. Dzieci  utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wydarzeń  historycznych naszej Ojczyzny. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Obejrzały  film „Polskie Symbole Narodowe” wyświetlony na dużym ekranie i wysłuchały legendy o Lechu ,Czechu i Rusie. Dzieci pamiętały  też o Grobie Nieznanego Żołnierza, zapaliły znicze i oddały hołd poległym.

Dzieci bawią się na andrzejkach

„Czary mary! Hokus pokus! Niech się spełnią andrzejkowe czary!”  Tymi słowami dzieci z przedszkola rozpoczęły zabawę andrzejkową. Tajemnicza dekoracja sali, dzieci i pani przebrane za wróżki, czarodziejów i duszki sprawiły,  że przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb. Poprzez zabawę miały również okazję przybliżyć się do tradycji i obrzędów ludowych. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, zabawa w butelkę, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, „magiczne liczby”, „wędrówka butów” itp. Wróżby andrzejkowe przeplatały wspólne zabawy przy muzyce oraz słodkie niespodzianki. Ten dzień przyniósł dzieciom wiele radości, był okazją do wspólnej zabawy.

7 października 2020r. przedszkolaki z Załęcza Wielkiego odwiedziły Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy ZHP „ Nadwarciański Gród”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ekologicznych, podczas których wzbogaciły swoją wiedzę o nowe widomości o segregacji śmieci i gospodarowaniu odpadami.

Po zajęciach dzieciaki wyruszyły na spacer „ ścieżką ekologiczną”, gdzie dowiedziały się ile czasu trwa rozkład różnych śmieci w czasie. Mogły rozpoznawać drzewa, zwierzęta, ptaki, owady i grzyby oraz tropy zwierząt. Wśród starszaków dużym zainteresowaniem cieszyła się gra dydaktyczna „ Co ze mnie wyrośnie?”

Nowym doświadczeniem i niezwykłą frajdą okazało się pieczenie kiełbasek w specjalnie dla nich przygotowanym ognisku. Przedszkolakom nie przeszkadzał nawet dym ogniskowy.

By nabrać na nowo sił dzieci z apetytem napełniły brzuszki smacznym daniem. Po posiłku wszyscy udali się na plac zabaw aby oddać się chwilom relaksu i zabawie.

Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Uczestnicy wraz z rodzicami wrócili do przedszkola. Miłe przeżycia i wspomnienia towarzyszyły dzieciom jeszcze przez następne dni.

Zdjęcia z imprezy na naszym Fanpage