spotkanie przedszkolaków

W kwietniu obchodzimy Dzień Ziemi, dlatego w przedszkolu realizowany był ,,Ekologiczny tydzień”. Ekologia to bardzo ważny temat, dlatego nasze przedszkolaki nie próżnowały. Aktywność dzieci była różnorodna. Za pomocą prezentacji wyruszyły w multimedialną podróż, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi oraz poznały zasady segregacji śmieci i recyklingu. Brały udział w konkursie ,,Nasza planeta Ziemia”, uczyły się piosenek i wierszy, wykonywały prace tematycznie związane z ekologią. Wokół przedszkola posprzątały śmieci i posadziły 3 krzewy. Działania te zostały podsumowane przyrzeczeniem "Przyjaciel Przyrody", na znak, którego każde dziecko odbiło swoją dłoń i obiecało dbać o ziemię oraz zachęcać do tego innych.

Dzieci bawiące się w Dzień Kobiet

                 ,, Dla mamy, pani, dla dziewczynek, 
                  W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
                  Każdego dnia dobry uczynek - 
                  To jest od chłopców upominek"
               

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym – jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach. Następnie  złożyli życzenia, wręczyli kwiaty oraz drobne upominki. Wybrali też super koleżankę. Cały dzień upłynął wszystkim w atmosferze radości, wzajemnego okazywania przyjaźni i szacunku.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego święta i wszystkim paniom  życzymy spełnienia marzeń.

dzieci z Mikołajem stoją przed choinką

Na początku  grudnia zapukał do okien naszego przedszkola niezwykły, długo oczekiwany gość- Mikołaj. Wywołał wielką radość na twarzach dzieci. Mikołaj został gorąco przyjęty. Przyniósł dzieciom wory prezentów i list. Dzieci z ogromną radością zaprosiły  Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo, bardzo  grzeczne!

Dziękujemy Mikołajowi i jego pomocnikom za wspaniałe prezenty.

Dzieci bawią się na walentynkach

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

Walentynki w przedszkolu

 Poniedziałek, mroźny lutowy dzień  był dla przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia maluszki ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki, robiły ozdoby,  bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi serduszkami i balonami, spośród dzieci z przedszkola wybierały swoją walentynkę. Wspólnie przygotowały też pyszny deser. Każde dziecko otrzymało walentynkę i  lizaka w kształcie serduszka. Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych.

Wszystkim życzymy dużo miłości!

 

Dzieci bawią się na andrzejkach

„Czary mary! Hokus pokus! Niech się spełnią andrzejkowe czary!”  Tymi słowami dzieci z przedszkola rozpoczęły zabawę andrzejkową. Tajemnicza dekoracja sali, dzieci i pani przebrane za wróżki, czarodziejów i duszki sprawiły,  że przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb. Poprzez zabawę miały również okazję przybliżyć się do tradycji i obrzędów ludowych. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, zabawa w butelkę, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, „magiczne liczby”, „wędrówka butów” itp. Wróżby andrzejkowe przeplatały wspólne zabawy przy muzyce oraz słodkie niespodzianki. Ten dzień przyniósł dzieciom wiele radości, był okazją do wspólnej zabawy.