Stojące dzieci w trakcie uroczystości niepodległosciowej

Od najmłodszych lat przedszkolaczki uczą się, jak być prawdziwymi Polakami. Wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na galowo, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane własnoręcznie. Dzieci  utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wydarzeń  historycznych naszej Ojczyzny. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Obejrzały  film „Polskie Symbole Narodowe” wyświetlony na dużym ekranie i wysłuchały legendy o Lechu ,Czechu i Rusie. Dzieci pamiętały  też o Grobie Nieznanego Żołnierza, zapaliły znicze i oddały hołd poległym.

7 października 2020r. przedszkolaki z Załęcza Wielkiego odwiedziły Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy ZHP „ Nadwarciański Gród”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ekologicznych, podczas których wzbogaciły swoją wiedzę o nowe widomości o segregacji śmieci i gospodarowaniu odpadami.

Po zajęciach dzieciaki wyruszyły na spacer „ ścieżką ekologiczną”, gdzie dowiedziały się ile czasu trwa rozkład różnych śmieci w czasie. Mogły rozpoznawać drzewa, zwierzęta, ptaki, owady i grzyby oraz tropy zwierząt. Wśród starszaków dużym zainteresowaniem cieszyła się gra dydaktyczna „ Co ze mnie wyrośnie?”

Nowym doświadczeniem i niezwykłą frajdą okazało się pieczenie kiełbasek w specjalnie dla nich przygotowanym ognisku. Przedszkolakom nie przeszkadzał nawet dym ogniskowy.

By nabrać na nowo sił dzieci z apetytem napełniły brzuszki smacznym daniem. Po posiłku wszyscy udali się na plac zabaw aby oddać się chwilom relaksu i zabawie.

Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Uczestnicy wraz z rodzicami wrócili do przedszkola. Miłe przeżycia i wspomnienia towarzyszyły dzieciom jeszcze przez następne dni.

Zdjęcia z imprezy na naszym Fanpage

Widok klasy przedszkola z półkami 

Publiczne Przedszkole w Załęczu Wielkim wchodzi w skład  Zespołu Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym. Położone jest w urokliwym zakolu rzeki Warty w Załęczańskim Parku Krajobrazowym. Mieści się w budynku byłej szkoły podstawowej. Do dyspozycji dzieci jest cały parter budynku. Przedszkole posiada wieloletnią tradycję w pracy z dziećmi w  wieku 3-6 lat. Jest placówką  jednooddziałową.  Posiada zielony ogród przedszkolny,  na którym znajduje  się plac zabaw połączony z siłownią napowietrzną.

Przedszkole nasze jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00.

Kadra pedagogiczna:

Iwona Kucharska- nauczyciel wychowawca

Agata Kwiatkowska- nauczyciel

Monika Dominiak- język angielski

Maria Pinkosz- zajęcia logopedyczne

Joanna Mencfel- religia

Pracownik obsługi:Agata Sobera widok rodziców na spotkaniu w przedszkolu

 

Przedszkolaki przyglądają się jak leśnik sadzi drzewko.

Przedszkolaki z Załęcza Wielkiego uczą się od najmłodszych lat, jak dbać o własne środowisko. Dlatego chętnie przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji pod patronatem pary prezydenckiej „sadziMy”. Pod  okiem nauczycieli posadzili drzewka, które pozyskali z Nadleśnictwa Wieluń. Przedszkolakom pomagał przewodniczący Wspólnoty Wiejskiej pan Stanisław Gawlak. Akcję sadzenia drzewek połączono z udziałem w ,,Sprzątaniu świata”. Dzieci zadbały o porządek wokół budynku przedszkola i placu zabaw.

Zdjęcia z wydarzenia znajdziecie na naszym fanpage