Mikołaj z  dziećmi

6 grudnia tuż po śniadaniu zapukał do drzwi naszego przedszkola niezwykły, fantastyczny gość- Mikołaj. Wywołał ogromną radość na twarzach najmłodszych. Dzieci zaprezentowały muzyczne niespodzianki jakie przygotowały dla Świętego i zaprosiły go do wspólnej zabawy. Później nastąpiła część, na którą wszyscy z niecierpliwością czekali – prezenty. Każdy przedszkolak był dzielny, podziękował za upominek i zrobił pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Niestety Nasz Gość musiał ruszyć w dalszą podróż do innych dzieci, ale obiecał, że za rok odwiedzi ponownie nasze przedszkole. Ten dzień był pełen niespodzianek, ponieważ do przedszkola zawitały również elfy i renifery z Samorządu Uczniowskiego obdarowując najmłodszych słodkościami. Po południu uczestniczyliśmy w zumbie przygotowanej przez SU.

Dziękujemy Mikołajowi i jego pomocnikom za wspaniałe prezenty i dobrą zabawę.

stroiki choinkowe

W piątek 17.12.2021 r. w Publicznym Przedszkolu w Załęczu Małym został rozstrzygnięty konkurs na "Ozdobę choinkową". Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latków i 5-6 latków. Przy ocenie prac jury konkursu brało pod uwagę następujące kryteria: zgodność tematyki z hasłem przewodnim konkursu; estetykę wykonania pracy, kreatywność; wkład dziecka w wykonaną pracę. Komisja po długiej naradzie przyznała 3 pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostałe dzieci pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

dzieci słuchają opowieści pani

W dniu 30.11.2021 r. w naszym przedszkolu działy się magiczne rzeczy. Obie grupy uczestniczył w zabawach związanych z Andrzejkami. Na samym początku nasi milusińscy poznali historię i obrzędy ludowe związane z wróżbami. Następnie odbyła się część zabawowa: tajemnicza kula, lanie wosku, rzuty monetą, tajemnicze kapelusze, zabawy ruchowe z krzesłami, wychodzące buty, czy słodka niespodzianka z wróżbą. Każdej atrakcji towarzyszyło mnóstwo emocji, radości i uśmiechu na twarzach najmłodszych.