stroiki choinkowe

W piątek 17.12.2021 r. w Publicznym Przedszkolu w Załęczu Małym został rozstrzygnięty konkurs na "Ozdobę choinkową". Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latków i 5-6 latków. Przy ocenie prac jury konkursu brało pod uwagę następujące kryteria: zgodność tematyki z hasłem przewodnim konkursu; estetykę wykonania pracy, kreatywność; wkład dziecka w wykonaną pracę. Komisja po długiej naradzie przyznała 3 pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostałe dzieci pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Mikołaj z  dziećmi

6 grudnia tuż po śniadaniu zapukał do drzwi naszego przedszkola niezwykły, fantastyczny gość- Mikołaj. Wywołał ogromną radość na twarzach najmłodszych. Dzieci zaprezentowały muzyczne niespodzianki jakie przygotowały dla Świętego i zaprosiły go do wspólnej zabawy. Później nastąpiła część, na którą wszyscy z niecierpliwością czekali – prezenty. Każdy przedszkolak był dzielny, podziękował za upominek i zrobił pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Niestety Nasz Gość musiał ruszyć w dalszą podróż do innych dzieci, ale obiecał, że za rok odwiedzi ponownie nasze przedszkole. Ten dzień był pełen niespodzianek, ponieważ do przedszkola zawitały również elfy i renifery z Samorządu Uczniowskiego obdarowując najmłodszych słodkościami. Po południu uczestniczyliśmy w zumbie przygotowanej przez SU.

Dziękujemy Mikołajowi i jego pomocnikom za wspaniałe prezenty i dobrą zabawę.

dzeci bawią się

Jak co roku 25 listopada w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Od rana na przedszkolaków czekało mnóstwo niespodzianek i zabaw związanych z pluszowym przyjacielem. Na początek każde dziecko otrzymało opaskę z podobizną misia. Następnie przeszliśmy do aktywniejszego świętowania. Przedszkolaki trenowały bieg na jednej nodze, opowiadały o swoich ulubionych przytulankach i rozpoznawały popularne misie z bajek oraz układały sylwety z orzechów i kasztanów. Trzeba przyznać, że nasi milusińscy naprawdę kochają i znają swoje misie. Po ćwiczeniach przyszła pora na słodką niespodziankę, dzieci mogły spróbować jak smakuje prawdziwy miód, ale to nie było takie proste, ponieważ przysmak niedźwiadków musiały zlizać z talerza. Na koniec każdy przedszkolak mógł wybrać podobiznę swojego ulubionego misia i pięknie ją pokolorować. Czas spędzony na świętowaniu dostarczył dzieciom wiele radości, pobudził zmysły i na długo wywołał uśmiech na ich twarzach. Następne świętowanie z misiami już za rok.

dzieci słuchają opowieści pani

W dniu 30.11.2021 r. w naszym przedszkolu działy się magiczne rzeczy. Obie grupy uczestniczył w zabawach związanych z Andrzejkami. Na samym początku nasi milusińscy poznali historię i obrzędy ludowe związane z wróżbami. Następnie odbyła się część zabawowa: tajemnicza kula, lanie wosku, rzuty monetą, tajemnicze kapelusze, zabawy ruchowe z krzesłami, wychodzące buty, czy słodka niespodzianka z wróżbą. Każdej atrakcji towarzyszyło mnóstwo emocji, radości i uśmiechu na twarzach najmłodszych.

Dzieci trzymają dyplomy

W dniu 17.06.2021 r. w Publicznym Przedszkolu w Załęczu Małym w grupie 5-6 latków odbył się "Ekoquiz" w ramach realizacji projektu ekologicznego "Ekodzieci kontra śmieci" współfinansowanego z funduszy WFOŚiGW w Łodzi. Dzieci wykazały się dużą wiedzą ekologiczną związaną z gospodarowaniem odpadami i zapobieganiu ich powstawania. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a za kolejne trzy miejsca dzieci otrzymały nagrody rzeczowe. Konkurs miał na celu sprawdzenie wiadomości dotyczącej wiedzy przyrodniczo - ekologicznej u przedszkolaków.

Z początkiem czerwca również w grupie 3-4-latków odbył się konkurs recytatorski ,,EKOpoeta” " w ramach realizacji projektu ekologicznego "Ekodzieci kontra śmieci" współfinansowanego z funduszy WFOŚiGW w Łodzi. Konkurs skierowany był do najmłodszych przedszkolaków, udział w nim wzięło 3 chłopców. Uczestnicy zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze o tematyce ekologicznej i zaprezentowali je przed całą grupą i komisją konkursową, która później przyznała nagrody. Konkurs miał na celu uwrażliwienie dzieci na zachowania proekologiczne poprzez poezje dziecięcą.

Dzieci trzymają pamiątkowe dyplomy