dzieci na podchodach

9.06.2021 r. w ramach realizacji projektu ekologicznego ,,EKOdzieci kontra śmieci” przedszkolaki z Załęcza Małego wraz z rodzicami wzięli udział w ,,EKOpodchodach” zorganizowanych przez drużynę harcerska ,,Leśni skauci”.

Harcerze przygotowali dla dzieci pogadankę z pokazem filmu jak segregować śmieci. Następnie dzieci z rodzicami wyruszyli z mapką w teren wokół przedszkola w celu poszukiwania wyznaczonych punktów i wykonania określonych zadań. Za każde dobrze wykonane zadanie uczestnicy otrzymali punkt (literę hasła), z których na koniec biegu układali finalne hasło.

Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali strażacy z OSP w Załęczu Małym. Po terenowych zmaganiach wszyscy uczestnicy wzięli udział w ognisku przygotowanym przez harcerzy. Po takich emocjach wszystkim humory i apetyt dopisywały.

dzieci bawiące sie

Z okazji Dnia Dziecka w przedszkolu w Załęczu Małym odbyła się ,,EKOdyskoteka”. Było to kolejne z działań w ramach realizacji projektu ekologicznego ,,EKOdzieci kontra śmieci” współfinansowanego z funduszy WFOŚiGW w Łodzi. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola w ekologicznych strojach. Pomysłowość i kreatywność wśród prezentowanych przebrań zachwycała całą społeczność szkolną. Świętowanie rozpoczęliśmy od pysznego śniadania, przygotowanego przez rodziców. Na stole było zdrowo i kolorowo, grupa dzieci starszych samodzielnie przygotowała sobie kanapki. Po posiłku wszyscy mieliśmy już dużo siły na wspólne tańce i zabawy. Dla grupy Krasnoludków był to szczególny dzień, gdyż podczas dyskoteki nastąpiło również uroczysty pasowanie na przedszkolaka przez Panią Dyrektor. Dzień był pełen emocji, wrażeń i uśmiechów na twarzach Naszych Przedszkolaków

dzieci bawiące się

dzieci bawią się w EKO

5 maja 2021r. w Publicznym Przedszkolu w Załęczu Małym została przeprowadzona „Angielska akcja – segregacja” w ramach realizacji projektu ekologicznego „EKO dzieci kontra śmieci” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Zajęcia odbyły się w języku angielskim w formie zabaw i gier. Wykorzystane zostały pomoce dydaktyczne i gry planszowe zakupione z projektu. 3-4 latki i 5-6 latki podczas zabawy uczyły się jak prawidłowo segregować śmieci, poznawały słownictwo związane z recyklingiem odpadów

Dzieci bawią się ziemią

W dniu 25.05.2021 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ekologiczne ,,Las w słoiku” w ramach realizacji projektu ,,EKOdzieci kontra śmieci” współfinansowanego z środków WFOŚiGW w Łodzi. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych i były prowadzone przez Pana Macieja z firmy A&M Art of Nature. Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane ze strukturą lasu, do czego potrzebne są rośliny oraz jak o nie dbać. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę – przedszkolaki krok po kroku samodzielnie wykonały swój las w słoiku, oczywiście pod czujnym okiem Pana Macieja, który cały czas służył pomocą. Było mnóstwo radości z samodzielnej pracy i możliwości dotykania każdego z produktów. Powstały prawdziwe dzieła sztuki, kreatywność dzieci nie zna granic, każdy mały artysta był zachwycony swoim lasem. Gotowymi pracami dzieci obdarowały swoje mamy z okazji ich święta. Leśniczy pokazuje drzewko

dzieci bawią się na warsztatach

We wtorek 9 marca 2021 w Publicznym Przedszkolu w Załęczu Małym odbyły się kolejne warsztaty  o tematyce ekologicznej w ramach projektu „ EKOdzieci kontra śmieci” finansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi. Zajęcia prowadzone były przez pracownika  Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łodzkiego. Podczas zajęć przedszkolakom przypomniano w jaki sposób  segregować śmieci i po co to robić. Dzieci układały makiety różnych odpadów we właściwe miejsca. Uczestniczyły w zabawie  „Deszcz, burza, kałuża” i „ Rzucamy do celu”. Dowiedziały się jak można wykorzystać zużyte kartki papieru i co jeszcze można z nich zrobić. Prowadząca w ciekawy sposób zachęcała dzieci do korzystania z ekologicznych toreb ( papierowych i płóciennych). Na koniec zajęć każdy przedszkolak otrzymał odblask ze zdjęciem ptaków.