dzieci wraz ze strażakiem

10 maja w środę gościliśmy w naszym przedszkolu panią strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Wysłuchały ciekawych opowiadań o pracy strażaka – ochotnika. Miały możliwość zadawania pytań, obejrzenia  niektórych sprzętów strażackich oraz przymierzenia stroju, tzw. nomexu. Pani strażak przypomniała podstawowe zasady bezpieczeństwa dzieci podczas pobytu w lesie,  w domu oraz numery alarmowe.

Dziecko przebrane za strażaka dzieci przebierają się w ubranie strażaka

przedszkolaki sprzątają otoczenie

21 kwietnia, w piątek przedszkolaki brały aktywny udział w akcji „Sprzątamy dla Polski. Razem z wychowawczynią wyszły na plac zabaw, gdzie zbierały: papierki, suche liście, szkiełka i inne śmieci. Plac zabaw znów jest czysty, zielony i przyjemny.

Dzieci bawią się przy stoliku

17 marca 2023r. grupa „Krasnoludków” z PP w Załęczu Małym gościła przyszłych przedszkolaków i ich mamy.

 Wszystkich przybyłych gości przywitała pani dyrektor Elżbieta Krzemińska, która przybliżyła rodzicom organizację pracy i funkcjonowanie placówki. Dostarczyła także list od… Pani Wiosny, w którym zawarte były wskazówki, mapa i zadania, które należało wykonać, aby odnaleźć skarb.

  Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość zwiedzenia przedszkola, uczestnictwa w zabawach muzyczno – ruchowych, plastycznych i badawczych. Później nastąpiła najmilsza część dla dzieci – możliwość pobawienia się zabawkami. Chłopcy bawili się samochodami i ciągnikami ,konstruowali z klocków budowle. Dziewczynki bawiły się lalkami, wózkami, przyrządzały smaczne dania w przedszkolnej kuchni. W czasie spotkania dzieci ozdobiły suknię Pani Wiosny własnoręcznie malowanymi kwiatkami. Było wiele radości i śmiechu, a na zakończenie słodka niespodzianka i malowanie twarzy. Za sprawą specjalnych kredek i farb w przedszkolu pojawiły się tygrysy, króliki i kwiatowe motylki. Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości – dzieci oraz ich rodziców był to mile spędzony czas.

dzieci malują z mamami Wspólne zabawy dzieci w przedszkolu

Dzieci malują skarpety

We wtorek 21 marca 2023r. przedszkolaki witały wiosnę oraz przyłączyły się do obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. W tym dniu wszyscy przyszli ubrani na kolorowo oraz założyli skarpetki „nie do pary” na znak wsparcia dla osób z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki symbolizują odmienność i zróżnicowanie tych osób. Przedszkolaki uczestniczyły w „Kolorowych Tańcach – Gibańcach”, oglądały pokaz udzielania pierwszej pomocy.

 Przed obiadem z własnoręcznie zrobioną Marzanną wyszły na dwór, aby pożegnać zimę.  Dla dzieci był to bardzo radosny dzień.

dzieci z marzanną dzieci siedzą na sali gimnastycznej

dzieci bawią się z zajączkiem

15 marca przedszkolaki z Załęcza Małego bawiły brały udział w zabawach prowadzonych przez animatorów z grupy Rytmiks. Odwiedził nas Zając Wielkanocny, który swoimi psotami sprawił dzieciom wiele radości. „Krasnoludki” i „Pszczółki” oglądały czarowanie kurczaków, płonące bańki mydlane, a także zmagały się w wyścigach drużynowych.

Dzieci bawią się z zajączkiem