W dniu 25.05.2021 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ekologiczne ,,Las w słoiku” w ramach realizacji projektu ,,EKOdzieci kontra śmieci” współfinansowanego z środków WFOŚiGW w Łodzi. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych i były prowadzone przez Pana Macieja z firmy A&M Art of Nature. Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane ze strukturą lasu, do czego potrzebne są rośliny oraz jak o nie dbać. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę – przedszkolaki krok po kroku samodzielnie wykonały swój las w słoiku, oczywiście pod czujnym okiem Pana Macieja, który cały czas służył pomocą. Było mnóstwo radości z samodzielnej pracy i możliwości dotykania każdego z produktów. Powstały prawdziwe dzieła sztuki, kreatywność dzieci nie zna granic, każdy mały artysta był zachwycony swoim lasem. Gotowymi pracami dzieci obdarowały swoje mamy z okazji ich święta. Leśniczy pokazuje drzewko