Prowadzący pokazuje przedmioty z recyklingu

17 grudnia 2020 r. w Publicznym Przedszkolu w Załęczu Małym odbyły się warsztaty plastyczno – techniczne zorganizowane w ramach realizacji projektu ekologicznego „ EKOdzieci kontra śmieci” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Zajęcia były prowadzone przez Ośrodek ,,Świat Przygód” z Łodzi.

Dzieci najpierw uczestniczyły w pogadance na temat segregacji odpadów i ich powtórnego przetworzenia oraz zabawie związanej z dopasowywaniem odpadów do odpowiednich koszy.

Następnie uczestnicy własnoręcznie ozdabiali specjalnymi farbami płócienne worki i samodzielnie wykonywali plakietki – broszki o tematyce ekologicznej. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zaangażowane w zajęcia. Chętnie podejmowali powierzone im zadania. Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze, a dzieci dowiedziały się jak można ponownie wykorzystać odpady i co można z nich zrobić.

Save
Cookies user preferences
We use cookies to ensure you to get the best experience on our website. If you decline the use of cookies, this website may not function as expected.
Accept all
Decline all
Read more
Unknown
Unknown
Accept
Decline