Dzieci trzymają dyplomy

W dniu 17.06.2021 r. w Publicznym Przedszkolu w Załęczu Małym w grupie 5-6 latków odbył się "Ekoquiz" w ramach realizacji projektu ekologicznego "Ekodzieci kontra śmieci" współfinansowanego z funduszy WFOŚiGW w Łodzi. Dzieci wykazały się dużą wiedzą ekologiczną związaną z gospodarowaniem odpadami i zapobieganiu ich powstawania. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a za kolejne trzy miejsca dzieci otrzymały nagrody rzeczowe. Konkurs miał na celu sprawdzenie wiadomości dotyczącej wiedzy przyrodniczo - ekologicznej u przedszkolaków.

Z początkiem czerwca również w grupie 3-4-latków odbył się konkurs recytatorski ,,EKOpoeta” " w ramach realizacji projektu ekologicznego "Ekodzieci kontra śmieci" współfinansowanego z funduszy WFOŚiGW w Łodzi. Konkurs skierowany był do najmłodszych przedszkolaków, udział w nim wzięło 3 chłopców. Uczestnicy zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze o tematyce ekologicznej i zaprezentowali je przed całą grupą i komisją konkursową, która później przyznała nagrody. Konkurs miał na celu uwrażliwienie dzieci na zachowania proekologiczne poprzez poezje dziecięcą.

Dzieci trzymają pamiątkowe dyplomy

Dzoeci bawiące się

W dniu 18.06 i 21.06.2021r. w Publicznym Przedszkolu w Załęczu Małym odbyły się warsztaty w ramach realizacji projektu ekologicznego ,,EKOdzieci kontra śmieci” współfinansowanego z funduszy WFOŚiGW w Łodzi. Dzieci z dwóch grup wzięły udział w warsztatach terenowych, tworzeniu biżuterii oraz w zajęciach podsumowujących wiadomości ,,Co wiem o segregacji”.

Podczas warsztatów terenowych dzieci dowiedziały się jak należy dbać o czystość lasu, poznały owady z najbliższego otoczenia, za pomocą stetoskopów badały drzewa. Po części dydaktycznej, nastąpiła cześć plastyczna – przedszkolaki według własnego pomysłu malowały odlewy gipsowe, ozdabiały donice i kubki ceramiczne, a następnie sadziły kwiatki. Był to bardzo pracowity czas, ale dzieci z chęcią i zaangażowaniem wykonywały kolejne zadania.

W następnej części dnia przyszedł czas na chwilę odpoczynku oraz kolejne warsztaty – tworzenie biżuterii. Pani prowadząca zaprezentowała dzieciom jak ponownie można wykorzystać sznurek, tekstylia i stworzyć różnego rodzaju ozdoby. Każdy według własnego pomysłu tworzył bransoletki, zawieszki, czy kolorowe ozdoby. Radość z tworzenia była ogromna, a uśmiechy na buziach najmłodszych pokazały, że to był naprawdę mile spędzony dzień.

Ostatnim działaniem z projektu były warsztaty ,,Co wiem o segregacji”. Zajęcia odbyły się w zewnętrznej pracowni ekologicznej na terenie szkoły. Były podsumowaniem wszystkich działań podjętych podczas projektu. Przy pomocą pozyskanych środków dydaktycznych dzieci utrwaliły zdobytą wiedzę. Poprzez zabawę dzięci pokazały, że świetnie sobie radzą z segregacją śmieci i wiedzą jak należy dbać o naszą planetę. Serdecznie dziękujemy firmie ,,Świat Przygód” z Łodzi za przeprowadzenie ciekawych i atrakcyjnych warsztatów. Dzieci bawiące się

dzieci bawiące sie

Z okazji Dnia Dziecka w przedszkolu w Załęczu Małym odbyła się ,,EKOdyskoteka”. Było to kolejne z działań w ramach realizacji projektu ekologicznego ,,EKOdzieci kontra śmieci” współfinansowanego z funduszy WFOŚiGW w Łodzi. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola w ekologicznych strojach. Pomysłowość i kreatywność wśród prezentowanych przebrań zachwycała całą społeczność szkolną. Świętowanie rozpoczęliśmy od pysznego śniadania, przygotowanego przez rodziców. Na stole było zdrowo i kolorowo, grupa dzieci starszych samodzielnie przygotowała sobie kanapki. Po posiłku wszyscy mieliśmy już dużo siły na wspólne tańce i zabawy. Dla grupy Krasnoludków był to szczególny dzień, gdyż podczas dyskoteki nastąpiło również uroczysty pasowanie na przedszkolaka przez Panią Dyrektor. Dzień był pełen emocji, wrażeń i uśmiechów na twarzach Naszych Przedszkolaków

dzieci bawiące się

dzieci na podchodach

9.06.2021 r. w ramach realizacji projektu ekologicznego ,,EKOdzieci kontra śmieci” przedszkolaki z Załęcza Małego wraz z rodzicami wzięli udział w ,,EKOpodchodach” zorganizowanych przez drużynę harcerska ,,Leśni skauci”.

Harcerze przygotowali dla dzieci pogadankę z pokazem filmu jak segregować śmieci. Następnie dzieci z rodzicami wyruszyli z mapką w teren wokół przedszkola w celu poszukiwania wyznaczonych punktów i wykonania określonych zadań. Za każde dobrze wykonane zadanie uczestnicy otrzymali punkt (literę hasła), z których na koniec biegu układali finalne hasło.

Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali strażacy z OSP w Załęczu Małym. Po terenowych zmaganiach wszyscy uczestnicy wzięli udział w ognisku przygotowanym przez harcerzy. Po takich emocjach wszystkim humory i apetyt dopisywały.

Dzieci bawią się ziemią

W dniu 25.05.2021 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ekologiczne ,,Las w słoiku” w ramach realizacji projektu ,,EKOdzieci kontra śmieci” współfinansowanego z środków WFOŚiGW w Łodzi. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych i były prowadzone przez Pana Macieja z firmy A&M Art of Nature. Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane ze strukturą lasu, do czego potrzebne są rośliny oraz jak o nie dbać. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę – przedszkolaki krok po kroku samodzielnie wykonały swój las w słoiku, oczywiście pod czujnym okiem Pana Macieja, który cały czas służył pomocą. Było mnóstwo radości z samodzielnej pracy i możliwości dotykania każdego z produktów. Powstały prawdziwe dzieła sztuki, kreatywność dzieci nie zna granic, każdy mały artysta był zachwycony swoim lasem. Gotowymi pracami dzieci obdarowały swoje mamy z okazji ich święta. Leśniczy pokazuje drzewko