Przedszkolaki na uroczystości

24 czerwca odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Dzieci z dumą prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne przed paniami dyrektor, nauczycielami i swoimi rodzicami. Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla starszaków, rodziców, pracowników placówki za rok wspólnej pracy oraz poczęstunek.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a rodzicom dziękujemy za Waszą pracę i zaangażowanie. Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych i radosnych wakacji.

dzieci na rancho

Przedszkolaki bardzo lubią jeździć na wycieczki, można śmiało powiedzieć, że to mali podróżnicy. Nadszedł oczekiwany przez dzieci 14 czerwca. Właśnie w tym dniu grupa wyruszyła na wycieczkę na Ranczo Zagata. Na dzieci czekało moc atrakcji: mini zoo i karmienie zwierząt, przejazd kolejką, zabawy na dmuchańcach  i placu zabaw, grill z kiełbaskami. Dzieci mogły też zobaczyć dawne maszyny  rolnicze i  poznać klimat dawnej wsi. Czas spędzony na ranczu był bardzo udany.

dzieci ubrane na zielono

Z okazji „Międzynarodowego Dnia Ziemi” w przedszkolu  został zorganizowany „dzień ekologiczny”. Był on w kolorach zielonym - ląd i niebieskim - woda. Maluchy rozpoczęły ten dzień od multimedialnej podróży, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. Dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, wykonały wspólnie  pracę plastyczną. Mogły też popisać się swoją wiedzą na temat ekologii w konkursie. Na koniec „dnia ekologicznego” maluchy pozbierały śmieci i zasadziły roślinki w swoim przedszkolnym ogrodzie.

Dzieci skadają życzenia mamom

,,Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,
Za to, że jesteś światełkiem w mroku,
Za to, że dni moje tęczą malujesz,
dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.”

26 maja to bardzo ważny dzień dla przedszkolaków, Dzień Mamy. Dzieci nie mogły zapomnieć o tym ważnym święcie.

Dzieci z marzanną

21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Przedszkolaki miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Barwnym pochodem z gaikami wróciliśmy do przedszkola. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.