9 i 10 maja 2022 r. uczniowie klas VII-VIII uczestniczyli w wycieczce dofinansowanej przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. W ciągu dwóch dni wiele zobaczyli i dużo się nauczyli. Na początek Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu- a tam trasa zwiedzania wiedzie przez chodnik podziemny, kuźnię, zabytkowe maszyny wyciągowe, hale tokarek i frezarek, łaźnie oraz wieżę widokową. Dodatkową atrakcją są przewodnicy, czyli byli górnicy dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”, którzy ciekawie opowiadają o ciężkiej pracy pod ziemią. Kolejny punkt wycieczki to największa twierdza górska w Europie-Twierdza Srebrna Góra. A tutaj: musztra wojskowa prowadzona przez przewodnika w mundurze żołnierza pruskiego, wystrzał z muszkietu, zwiedzanie dziedzińca i podziemnych kazamat.  Na koniec tego ciekawego dnia - Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. Uczniowie poznali technikę wytwarzania papieru i  nauczyli się rozpoznawać banknoty. Spacer po Zieleńcu, ośrodku sportów zimowych, zakończył pierwszy dzień wycieczki. W kolejnym dniu odbyliśmy wędrówkę labiryntem pośród Błędnych Skałek, a następnie przejechaliśmy do Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. W radosnych nastrojach wróciliśmy do Załęcza. Taka wycieczka to świetna okazja, by dowiedzieć się, jak piękna i ciekawa jest nasza ojczyzna.

Cookies user preferences
We use cookies to ensure you to get the best experience on our website. If you decline the use of cookies, this website may not function as expected.
Accept all
Decline all
Read more
Unknown
Unknown
Accept
Decline
Save