Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Niebezpieczna gra

Kategoria: Rodzice Opublikowano: piątek, 17 marzec 2017 Administrator

Uważajmy na gry, w które grają nasze dzieci.  Gra „niebieski wieloryb” jest w stanie doprowadzić dzieci do śmierci w wyniku samobójstwa.

Do tej pory odkryto trzy przypadki okaleczenia wśród uczniów – poinformował o nich dyrektor jednej z zachodniopomorskich szkół. Prokuratura już bada tę sprawę. Na rękach dzieci znajdowały się wycięte symbole wieloryba.

Prokurator Małgorzata Wojciechowicz powiedziała portalowi onet.pl:

„Są to trzy przypadki dzieci, które najprawdopodobniej pod wpływem tych "wyzwań" dokonały samookaleczenia”

„Gra” powstałą w Rosji i w sieci znana jest także pod hasłem #bluewhalechallenge. W trakcie jej trwania dzieci przez 50 dni wykonują 50 wyzwań, a te przekazywane im są przez tzw. „opiekuna”. Wycięcie sobie wieloryba na ręce to właśnie pierwsze z nich. Ostatnie – samobójstwo. Cała sprawa nie jest głupim żartem – na świecie śmierć poniosło już 130 osób.

„Nie chcę nazywać tego grą, bo to nie jest ani gra, ani żadna zabawa. Jest to bardzo niebezpieczny mechanizm, przed którym musimy ostrzegać” - mówi Onetowi kom. Przemysław Kimon, rzecznik zachodniopomorskiej policji.

źródło: dam/onet.pl,Fronda.pl