W dniu 18.06 i 21.06.2021r. w Publicznym Przedszkolu w Załęczu Małym odbyły się warsztaty w ramach realizacji projektu ekologicznego ,,EKOdzieci kontra śmieci” współfinansowanego z funduszy WFOŚiGW w Łodzi. Dzieci z dwóch grup wzięły udział w warsztatach terenowych, tworzeniu biżuterii oraz w zajęciach podsumowujących wiadomości ,,Co wiem o segregacji”.

Podczas warsztatów terenowych dzieci dowiedziały się jak należy dbać o czystość lasu, poznały owady z najbliższego otoczenia, za pomocą stetoskopów badały drzewa. Po części dydaktycznej, nastąpiła cześć plastyczna – przedszkolaki według własnego pomysłu malowały odlewy gipsowe, ozdabiały donice i kubki ceramiczne, a następnie sadziły kwiatki. Był to bardzo pracowity czas, ale dzieci z chęcią i zaangażowaniem wykonywały kolejne zadania.

W następnej części dnia przyszedł czas na chwilę odpoczynku oraz kolejne warsztaty – tworzenie biżuterii. Pani prowadząca zaprezentowała dzieciom jak ponownie można wykorzystać sznurek, tekstylia i stworzyć różnego rodzaju ozdoby. Każdy według własnego pomysłu tworzył bransoletki, zawieszki, czy kolorowe ozdoby. Radość z tworzenia była ogromna, a uśmiechy na buziach najmłodszych pokazały, że to był naprawdę mile spędzony dzień.

Ostatnim działaniem z projektu były warsztaty ,,Co wiem o segregacji”. Zajęcia odbyły się w zewnętrznej pracowni ekologicznej na terenie szkoły. Były podsumowaniem wszystkich działań podjętych podczas projektu. Przy pomocą pozyskanych środków dydaktycznych dzieci utrwaliły zdobytą wiedzę. Poprzez zabawę dzięci pokazały, że świetnie sobie radzą z segregacją śmieci i wiedzą jak należy dbać o naszą planetę. Serdecznie dziękujemy firmie ,,Świat Przygód” z Łodzi za przeprowadzenie ciekawych i atrakcyjnych warsztatów. Dzieci bawiące się